Vpis v 1. razred

Zadnje spremembe: 26. februar, 2015 Zapisal: Miha Bevk

Spoštovani starši!

Veseli smo, da bomo skupaj na poti rasti vere vašega otroka. Tako se bomo učili drug od drugega. Tukaj boste našli nekaj informacij za prvi vpsi otroka k verouku.

Z letošnjim letom prehajamo v Cerkvi na nov elektronski sistem evidenc in poslovanja, zato v to zapadejo tudi naši veroučenci.

1. Starši, ki otroka prvič vpisujete ali ga vpisujete v prvi razred, boste v župnišču pred vpisom prejeli posebni družinski list in prijavnico k verouku. Oglasite se kadarkoli, najboljše kar po sv. maši. Prijavnico in Družinski list bo možno dobiti v župnišču vse do 25. maja. Doma boste formularja izpolnili in ju ob vpisu prinesli nazaj. VPIS BO MOŽEN SAMO Z IZPOLNJENIM DRUŽINSKIM LISTOM. Lista ni možno prinesti naknadno..
  2. Pri vpsiu boste prejeli učbenik. Otrok bo pri verouku potreboval še en A4 zvezek. Liturgičnezvezke otroci dobijo na začetku šolskega leta.
  3. VPIS ZA PRIHODNJE ŠOLSKO LETO BO V ZAČETKU JUNIJA (običajno je to prvi teden v juniju, za natančenjše datume in ure vpisa, glej redna tedenska nedeljska oznanila).
  4. JESENI NE BO VPISA K VEROUKU.
  5. Morda kdo zaradi urnikov in drugih ovir želi vpisati otroka v drugi župniji k verouku. Gledetega ni nobenih težav. Oglasite se le v župnišču, da se srečamo med seboj.
  6. Ob vpisu poravnate tudi simbolični prispevek, ki je namenjen izposoji učbenik, liturgičnemuzvezku in listkom, čiščenju in ogrevanju.
  7. Vsa natančna navodila bodo veroučenci prejeli na posebni zgibanki ob koncu šolskega leta. Termini bodo objavljeni tudi v rednih nedeljskih oznanilih in na internetni strani župnije.

Starši boste izbirali med prijavnico A in B.Glede na vašo odločitev, boste izbrali prijavnico A ali B.
S prijavnico A boste otroka vpisali zgolj k rednemu verouku, saj s tem izražate željo, da bo vašotrok poslušal katehezo in veroučne vsebine.
S prijavnico B  pa se boste starši zavezali, da boste otroku tudi zgled v veri in zanj želite, da biprejel tudi zakramente. To vključuje redno nedeljsko sv. mašo, praznovanje katoliških praznikov,izpolnjevanje božjih zapovedi, molitev, post, dobra dela in miloščino.Starši se boste tako sami odločili, kaj želite za vaše otroke glede na vaše zmožnosti in hotenja.Odločitev  za  vero  mora  biti  svobodna  in  prostovoljna.  Ta  odločitev  se  tudi  konkretno  kaže  vkristjanovem življenju: reden obisk nedeljske sv. maše, praznovanje katoliških praznikov, spovedvsaj enkrat na leto, molitev, dobra dela, post, miloščina. Vse to nas dejavno vključuje v župnijskoživljenje. Če kdo tega ne želi ali ne zmore, ga nihče ne obsoja, v tem primeru bodo starši izbraliprijavnico A. Kdor pa to res želi in bo tudi izvrševal, naj izbere prijavnico B.Prijavnico najdete tudi spodaj v pdf. formatu.

Vsem želimo obilo blagoslova pri vzgoji.
Župnik s sodelavci.

Prijavnica

V primeru, da uporabljate brskalnik Mozilla Firefox sledite naslednjim navodilom:
– prijavnico, katera se vam odpre ob kliku na zgornjo povezavo v oknu brskalnika je potrebno shraniti na računalnik (če prijavnico direktno tiskate, morate posebaj izbrati LEŽEČE tiskanje)

Download “Prijavnica za prvi razred - Prijavnica A” prijavnica-za-prvi-razred.-A.pdf – Downloaded 541 times – 168 KB

Download “Prijavnica za prvi razred - Prijavnica B” prijavnica-za-prvi-razred.-B.pdf – Downloaded 265 times – 164 KB