FOTO: Blagoslov vina

Datum objave: 28. december, 2014 Zapisal: Miha Bevk   

V soboto, 27. decembra, smo ob prazniku apostola in evangelista Janeza blagoslovili vino.

Blagoslov vina

Blagoslov vina

Vino je podobno kot kruh “sad zemlje in dela človeških rok”, torej znamenje sodelovanja človeških moči z nadnaravnimi, božjimi silami. Je znamenje enosti in povezanosti, saj je v eni kapljici vina združen življenjski sok mnogih grozdnih jagod. Vino je praznična pijača in kot taka velja v Svetem Pismu za podobo obilja in veselja. Zaradi svoje rdeče barve in moči, ki jo ima, je simbol krvi in v zvezi s tem tudi simbol življenja.

Vino je pri večerni sveti maši blagoslovil župnik Boštjan Guček.

V ozadju navade, da Cerkev blagoslavlja vino prav na praznik apostola Janeza, je legenda, ki poroča, da je Janez blagoslovil čašo zastrupljenega vina in mu ni škodovalo. Pomembnejše od te legende pa je dejstvo, da sv. Janez posebej močno naglaša ljubezen do Boga in bližnjega.

Galerija slik


Foto: Miha Bevk


Koledar dogodkov

Koledar

Ni prihajajočih dogodkov

Celoten koledar

Prijava na enovice župnije

Tedenska oznanila


Podatki nikakor ne bodo posredovani tretjim osebam.