Cerkveni pevski zbor Unicum

Zadnje spremembe: 30. januar, 2023 Zapisal: Miha Bevk

V osrednjem delu naše dežele, kjer se meglena ljubljanska kotlina  spogleduje z bleščečimi vrhovi Alp, stoji Trzin, dom našega pevskega zbora. V teh krajih je pesem od nekdaj tkala močno vez med ljudmi. Iz teh globokih korenin je vzklila želja, ki je leta 2011 v pesmi združila kakšnih 10 mladih pevk in pevcev. Kot skupina smo se občinstvu najprej predstavljali kot mladinski cerkveni pevski zbor, kmalu pa smo začeli prepevati tudi ljudske pesmi in  zabavno glasbo, ter se poimenovali pevski zbor Unicum.

Danes amaterske pevce vseh starosti druži veselje do petja, nastopanja in ohranjanje zborovske tradicije v Trzinu. Za naše delo črpamo energijo iz dveh virov. Prvi je prijateljevanje, smeh, druženje po pevskih vajah, dejstvo, da se skupaj veselimo ob lepih priložnostih in skupaj držimo, ko nam življenje postreže z manj lepimi dogodki. Drugi vir je glasba – člani smo pred prihodom v Unicum prepevali v različnih zborih. Kljub neštetih ur vaj, vztrajnega dela, čustev in dogodkov, je vse to spodbuda, da gremo po naši pevski poti še naprej.

Vaje imamo ob ponedeljkih ob 17.30 v veroučni učilnici. Vabljeni novi člani!

Cerkveni pevski zbor Unicum

Cerkveni pevski zbor Unicum – člani in članice leta 2014