FOTO: Tiha nedelja

Datum objave: 15. marec, 2016 Zapisal: Miha Bevk   

Ker je 5. postna nedelja v katoliškem izročilu dobila izraz “tiha nedelja”, se to v marsikateri žuniji pozna tudi na bogoslužnem področju. Tako tudi ta dan nedeljske svete maše v naši župniji izgledajo drugače kot sicer. 5. postna nedelja je namreč uvod v čas “Gospodovega trpljenja”, ko smo katoličani poklicani, da se še bolj poglobimo v odrešilno trpljenje in smrt, ki ju je prestal naš odrešenik Jezus Kristus za nas, za vsakega izmed nas – “za nas in za naše grehe,” kakor pravi pesem “Duša, le pojdi z mano”.


Sedaj pa k stvari, da povemo, kakšne so te naše maše na tiho nedeljo. Pri njih je več priložnosti za tišino, zato na ta dan odpade marsikateri siceršnji element. Pri tej maši ni nobenega petja. Pri tej maši tudi ni običajne nedeljske pridige. Namesto pridige, je po evangeliju nekaj minut tišine, da se lahko vsakdo poglobi v tisto, kar je slišal.

Lahko torej rečemo, da imamo pri nas neke vrste bogoslužni post.

Galerija slik: Tiha nedelja


Foto: Miha Gradišek


Koledar dogodkov

Koledar

Ni prihajajočih dogodkov

Celoten koledar

Prijava na enovice župnije

Tedenska oznanila


Podatki nikakor ne bodo posredovani tretjim osebam.