Kronika duhovnije Trzin do leta 1938

Datum objave: 27. januar, 2015 Zapisal: Miha Bevk   

V sredo, 21. januarja, smo skupaj z Občino Trzin v dvorani Marijance Ručigaj, v Centru Ivana Hribarja, predstavili knjigo Viktorja Kragla: “Kronika duhovnije Trzin do leta 1938”. Kronika je izšla ob sklepu jubilejnega leta 40 letnice župnije in ob 25. obletnici ponovne posvetitve trzinske cerkve.

Po uvodnem nagovoru župana Občine Trzin, Petra Ložarja, je gospod župnik, Boštjan Guček, najprej predstavil zgodovinski pregled tistega časa pomembnega za Trzin in v povezavi s kontekstom o katerem govori knjiga. Nato je na kratko predstavil kdo je bil Viktor Kragel, kje je župnikoval in kako je deloval. Kragel je v Trzinu poleg naše Kronike na pobudo Antona Vovka pisal tudi Tržiško Kroniko.

Sledila je predstavitev same Kronike in originala, katera je bila sicer napisana kot osnutek katero bi Kragel verjetno kasneje izdal podobno kot Tržiško Kroniko, nato pa predstavitev tiskane izdaje, katera je sicer na koncu razširjena s študijo in aktualnimi dogodki naše župnije.

Na koncu se je gospod župnik zahvalil vsem, ki so pripomogli k izdaji Kronike.
Po koncu je sledilo še prijetno druženje ob prigrizku.

Knjigo “Kronika duhovnije Trzin do leta 1938” lahko kupite v župnišču, cena  35.00€

Videoposnetek predstavitve si lahko ogledate Tukaj!

 

Predstavitev kronike je odmevala tudi v Trzinskem tedniku

 

Galerija slik


Foto: Miha Gradišek, Miha Bevk


Koledar dogodkov

Koledar

Ni prihajajočih dogodkov

Celoten koledar

Prijava na enovice župnije

Tedenska oznanila


Podatki nikakor ne bodo posredovani tretjim osebam.