Oratorij 2013 – Bog je z nami

Zadnje spremembe: 16. december, 2014 Zapisal: Miha Bevk

ZGODBA

Zgodba za Oratorij 2013 Bog je z nami svoje osrednje sporočilo zajema iz knjige Zgodbe iz Narnije: Potovanje Jutranje zarje.
Junakov zgodbe je več. Različen nabor oseb kaže na različne življenjske zgodbe in težave, s katerimi posadka Jutranje zarje prihaja pred leva Aslana, velikega kralja in stvarnika Narni-je, v kateri se njihove prigode dogajajo. Aslan vsakega izmed njih rešuje in nagovarja osebno, vsem pa vseskozi daje spoznanje o svoji ljubeči bližini, opogumlja in govori: Bodite pogumni! Jaz sem! Ne bojte se!
Lik Aslana v Zgodbah iz Narnije simbolizira Jezusa in on je tisti, h kateremu pluje posadka Jutranje zarje v naši zgodbi. Ladja, na kateri plujejo, simbolizira cerkveno občestvo, ki se skupaj izogiba čerem in premaguje viharje na morju v zaupanju in veri.
Smo v letu vere, ki tudi nas spodbuja, da svojo plovbo na valovih življenja osmislimo v zavedanju, da nas vodi Božja roka. Iz sledečega izhaja tudi geslo oratorija: Bog je z nami – nismo sami!
Vsi letošnji naslovi posameznih delov zgodbe na oratoriju so v svoji osnovi dvodelni. Prvi del vsakega govori o Bogu, drugi pa o našem odgovoru na njegov klic. Otrokom bomo pos-kušali približati vrednote iskanje, skupnost, odrešenje, evangelij, pogum in Božje spremstvo.

ANIMATORJI

• Cimerman Mateja
  • Jurše Monika
  • Kmetič Petra
  • Kmetič Aleksandra
  • Kompara Manuela
  • Kompara Neža
  • Lisjak Nejc
  • Matičič Tjaša
  • Mušič Matic
  • Podobnik Laura
  • Rebolj Katja
  • Šernek Barbara
  • g. župnik Boštjan Guček

KJE, KDAJ?

ŽUPNIJA TRZIN, OD 4. 7. DO 7. 7. 2013

OSTALE INFORMACIJE

Cena: 20 € za prvega otroka in 10 € za drugega otroka. Za tretjega je zastonj.
V ceno je vključen dnevni obrok, material za delavnice, stroški priprave.
Število mest je omejenih na 40.

Program poteka Oratorij 2013 je objavljen v spodnji prijavnici.