Povzetek: Ponovno odprtje cerkva

Datum objave: 3. maj, 2020 Zapisal: Miha Bevk   

Vlada in škofje so sprejeli nova pravila v zvezi s koronavirusom glede bogoslužja in drugih dejavnosti v cerkvi. Cerkev bo odprta v času sv. maš, razen nedelj (velja za našo župnijo). Verniki pridejo lahko k bogoslužju samo primerno zaščiteni.

Download “200423-Navodila-za-uvajanje-bogosluzja-po-epidemiji.pdf” 200423-Navodila-za-uvajanje-bogosluzja-po-epidemiji.pdf – Downloaded 58 times – 354 KB

Download “Tedenska oznanila 03.05.2020 – 10.05.2020” 3.5.-10.5.2020.pdf – Downloaded 204 times – 856 KB

 • Nositi morajo masko (priporočene so tudi rokavice).
 • Zakristija za zunanje obiskovalce/vernike (razen ožjih sodelavcev) ostaja do nadaljnega zaprta.
 • Zaenkrat bodo sv. maše samo med tednom, po objavljenem urniku, ker samo v tem času lahko upoštevamo krizna določila ob pandemiji.
 • Pri vhodu v cerkev si morajo razkužiti roke.
 • Blagoslovljena voda za kropljenje v kropilnikih je do nadaljnega še vedno umaknjena.
 • Med posameznimi verniki (razen, če so iz istega gospodnjstva) mora biti 1,5 m razdalje.
 • Obhajilo bo mogoče prejeti izključno in samo na roko.
 • Sodelovanje pevskega zbora je zaenkrat prepovedano.
 • Starejšim (in drugim rizičnim skupinam) je še vedno priporočeno izogibanje stikom, zato za vašo varnost predlagamo, da ostanete do nadaljnega doma in spremljate bogoslužje preko medijev (Radio Ognjišče, TV SLO).
 • V nedeljo ste verniki povabljeni k spremljanju sv. maš preko digitalnih medijev, ker je naša cerkev premajhna za tako število vernikov ob upoštevanju določil za koronavirus (1,5 m razdalje, razkuževanje po mašah in podobno), tudi če imamo dve sv. maši (Radio Ognjišče, TV SLO) oz. za nedeljsko sveto mašo izjemoma velja tudi obisk svete maše kadarkoli med tednom.
 • Vsem, ki niso zdravi ali sumijo na simptome okužbe (kašelj, kihanje, vročina, glavobol, utrujenost, težko dihanje, zbadanje v pljučih…), je PREPOVEDANA udeležba pri bogoslužju. Bodite odgovorni do sebe in drugih in ostanite doma, dokler se stanje ne izboljša.
 • Vsa druga srečanja, verouk in izobraževanja so do nadaljnega preklicana, slovesnost sv. birme pa prestavljena na jesen. Žal letos odpade tudi zunanja slovesnot Florijanove nedelje. Krščevanje je prestavljeno na prvo nedeljo v juniju, če bodo do takrat že odpravljeni krizni ukrepi.O vseh spremembah glede slovesnosti bomo naknadno obveščeni, odvisno od razvoja pandemije.

Več si lahko preberete tudi tukaj: http://www.zupnija-trzin.rkc.si/cerkve-na-god-sv-florijana-ponovno-odprte/


Koledar dogodkov

Koledar

Ni prihajajočih dogodkov

Celoten koledar

Prijava na enovice župnije

Tedenska oznanila


Podatki nikakor ne bodo posredovani tretjim osebam.