GALERIJA: Romanje na Moličko peč uspelo!

Datum objave: 6. september, 2022 Zapisal: Miha Bevk   

21. tradicionalno romanje trzinskih in mengeških romarjev je uspelo. Prvo soboto v septembru, tj 3. septembra, smo tako poromali na Moličko peč, k sv. bratoma Cirilu in Metodu. Ob 12.30 sta duhovnika obeh župnij skupaj darovala sv. mašo za vse pokojne planince in pokojnega župnika g. Pavleta Krta.

Že zgodaj zjutraj je bilo jasno, da nam bo vreme, Bogu hvala, služilo tudi letos, zato smo daritveni oltar postavili na kamnit podest pred kapelico, tako da smo romarji lahko posedli travo ob vznožju. G. Marko Košir (župnik v Mengšu) je med pridigo obudil nemalo spominov, kako je skupaj z g. Pavletom večkrat zahajal v hribe še kot ministrant v Bistrici pri Tržiču. Pri romarski sv. maši se nas pod kapelico zbralo okrog 50 romarjev, med katerimi je bilo tudi pet romarjev, ki imajo 80 ali več let. Teh smo bili še posebej veseli, med njimi tudi sopobudnika romanj na Moličko Peč g. Staneta Mesarja. Po opravljeni sv. maši in skupinskem fotografiranju smo prejeli spominske podobice in se nato nekaj korakov nižje pri stari Kocbekovi koči podružili, kjer nas je gostil oskrbnik g. Tone Mlinar (Planiškov). Že sedaj velja vabilo vsem vam, da se udeležite tudi prihodnjega romanja v septembru 2023. Morda s spodnjim izborom slik v galeriji privabimo še kakšnega novega romarja in častilca sv. bratov Cirila in Metoda.

Galerija slik: Molička 2022


Foto: Miha Bevk


Koledar dogodkov

Koledar

Ni prihajajočih dogodkov

Celoten koledar

Prijava na enovice župnije

Tedenska oznanila


Podatki nikakor ne bodo posredovani tretjim osebam.