SŠK: Izvajanja verskih obredov in pastoralne dejavnosti

Datum objave: 6. marec, 2021 Zapisal: Miha Bevk   

Verski obredi (svete maše, ljudske pobožnosti in ostalo bogoslužje ter verska praksa) znotraj verskih zgradb (cerkve, kapele) se še naprej izvajajo v skladu z Odlokom o začasni omejitvi kolektivnega uresničevanja verske svobode v Republiki Sloveniji 1 ter Navodili slovenskih škofov za obhajanje svetih maš v času epidemije COVID-19 (z dne 18. decembra 2020).

To pomeni omejitev števila udeležencev na eno osebo oz. člane istega gospodinjstva na 30 m2 površine notranjosti verske zgradbe, prepoved petja in upoštevanje higienskih navodil oz. priporočil NIJZ (predvsem uporaba maske, vzdrževanje medosebne fizične razdalje vsaj 1,5 metra, razkuževanje rok, kihanje in kašljanje v rokav, udeležba samo zdravih oseb).

Verski obredi na prostem in pastoralni dogodki na prostem ali v notranjosti (npr. srečanja ŽPS, zakonske in molitvene skupine idr.) se lahko izvajajo v skladu z Odlokom o začasni delni omejitvi gibanja ljudi in prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2 (Uradni list RS, št. 193/20196/20204/202/215/219/2112/21 in 15/21). To pomeni omejitev števila udeležencev na deset oseb oz. članov istega gospodinjstva in upoštevanje higienskih navodil oz. priporočil NIJZ (predvsem uporaba maske, vzdrževanje medosebne fizične razdalje vsaj 1,5m, razkuževanje rok, kihanje in kašljanje v rokav, udeležba zdravih).

Kateheza otrok in mladine (verouk) se do nadaljnjega redno izvaja na daljavo, po odločitvi župnika pa se lahko izvaja tudi »v živo«, vendar ob smiselnem upoštevanju Odloka o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (Uradni list RS, št. 20/21) ter smiselnem upoštevanju Priporočil Slovenske škofovske konference za izvajanje župnijske kateheze (verouka) v katehetskem letu 2020/21. To pomeni omejitev števila udeležencev na deset (10) veroučencev, tedensko testiranje katehetov in upoštevanje higienskih navodil oz. priporočil NIJZ (predvsem uporaba maske, vzdrževanje medosebne fizične razdalje vsaj 1,5 m, razkuževanje rok, kihanje in kašljanje v rokav, udeležba zdravih).

Duhovne vaje so lahko organizirane za do deset (10) oseb oz. članov istega gospodinjstva, z upoštevanjem higienskih navodil oz. priporočil NIJZ (predvsem uporaba maske, vzdrževanje medosebne fizične razdalje vsaj 1,5 m, razkuževanje rok, kihanje in kašljanje v rokav, udeležba zdravih), brez prenočevanja in skupnega prehranjevanja.

Dodatne informacije: info@rkc.si

 

Dr. Tadej Strehovec
Generalni tajnik SŠK


1 (Uradni list RS, št. 190/20198/20203/202/215/219/2112/21 in 15/21)


Koledar dogodkov

Koledar

Ni prihajajočih dogodkov

Celoten koledar

Prijava na enovice župnije

Tedenska oznanila


Podatki nikakor ne bodo posredovani tretjim osebam.