Svete maše na spletu

Datum objave: 14. marec, 2020 Zapisal: Miha Bevk   

V času izrednih razmer zaradi koronavirusa (COVID-19) in posledično odpovedi sv. maš za vernike v cerkvah, lahko svete maše spremljate na več načinov. V nadaljevanju objavljamo možnosti.

Svetim mašam lahko dnevno prisluhnete na Radiu Ognjišče, vsak dan ob 19.00, ob nedeljah ob 10.00 preko radijskega sprejemnika na frekvenci 104.5 MHz ali preko internetnega radia na naslovu: http://live.ognjisce.si/ognjisce.mp3

Na spletni strani Domžalec.si boste lahko dnevno spremljali svete maše iz cerkve Marijinega rojstva na Homcu, ki bodo obhajane zasebno in brez prisotnosti vernikov. Svete maše bodo od ponedeljka do sobote na sporedu ob 18. uri, ob nedeljah pa ob 10. uri. Po vsaki sveti maši bo potekalo tudi čaščenje pred Najsvetejšim. Vabljeni k spremljanju svetih maš. Spletna stran https://domzalec.si/prenos-v-zivo-sveta-masa-s-homca/

Svete maše lahko spremljate tudi preko televizijskih sprejemnikov. TV Exodus bo dnevne svete maše prenašal vsak dan med tednom ob 6., 12., 18. uri in on polnoči, ob nedeljah pa tudi ob 8.30 in 15.30. Drugi program Televizije Slovenija bo svete maše prenašal ob nedeljah ob 10. uri, vsako prvo nedeljo v mesecu pa ob 10. uri na prvem programu Televizije Slovenije.

Na spletnih straneh bo prenos svetih maš iz župnijske cerkve Marije Božje Matere v Kosezah med tednom na voljo ob 7. uri in 18.30, ob nedeljah pa ob 8. uri in 10. uri. Prenos je prav tako omogočila župnija Kapucini Ljubljana – Štepanja vas. Ob delavnikih bodo maše prenašali ob 8. in 19. uri, ob nedeljah pa ob 6.30, 8. uri, 9.15, 10.30 in 19. uri. Tudi kapucini iz Škofje Loke bodo prenos svetih maš od ponedeljka do petka omogočili ob 8. uri, ob nedeljah pa ob 8., 11. in 18. uri. Vsakodnevno ob 9. in 19. uri bo prenos svete maše tudi iz bazilike Matere Usmiljenja v Mariboru.

Duhovniki so in bodo svete maše ponesli tudi na družbena omrežja, zlasti na Facebook. Tako med drugim dnevne svete maše preko facebooka prenaša bohinjski župnik, g. Martin Golob. Povezava https://www.facebook.com/Zupnikm/

Možnosti je torej več kot dovolj, da ostanemo povezani v molitvi. Naj zaprta cerkev nebo izgovor.

Svete maše na Radiu Ognjišče


Koledar dogodkov

Koledar

Ni prihajajočih dogodkov

Celoten koledar

Prijava na enovice župnije

Tedenska oznanila


Podatki nikakor ne bodo posredovani tretjim osebam.