VELIKA SOBOTA

Datum objave: 26. marec, 2021 Zapisal: Miha Bevk   

Spomin Jezusovega pogreba. Jezus leži v grobu. Od 11.00 do 17.00 ure bo možno češčenje Jezusa v župnijski cerkvi v Trzinu. Vabljeni, da pridemo počastit Jezusa. Pred cerkvijo bo možno dobiti blagoslovljeni velikonočni ogenj in vodo.
Blagoslov jedil lahko spremljate po medijih. Pripravite jedila, blagoslovljeno vodo in se zberite v krogu družine pred ekranom. Skupaj molite za blagoslov in pokropite jedila z blagoslovljeno vodo. Župnik bo ta dan blagoslovil jedila za vso župnijo v cerkvi BREZ UDELEŽBE vernikov.


Zvečer ste vabljeni, da spremljate velikonočno vigilijo. Na začetku prižgite svoje krstne sveče. Ravno tako v delu maše po litanijah, ko se obnavlja krstne obljube. Zraven lahko sodelujete z glasno skupno družinsko molitvijo. Ob koncu krstnih obljub naj se vsi pokrižajo z blagoslovljeno vodo. Eden od staršev naj pokropi vse navzoče.
Nato se lahko zapeljete do župnijske cerkve v Trzinu, kjer bo možnost prejema sv. obhajila od 20.00 do 20.30.


Koledar dogodkov

Koledar

Ni prihajajočih dogodkov

Celoten koledar

Prijava na enovice župnije

Tedenska oznanila


Podatki nikakor ne bodo posredovani tretjim osebam.