VELIKA SOBOTA

Datum objave: 26. marec, 2021 Zapisal: Miha Bevk

Spomin Jezusovega pogreba. Jezus leži v grobu. Od 11.00 do 17.00 ure bo možno češčenje Jezusa v župnijski cerkvi v Trzinu. Vabljeni, da pridemo počastit Jezusa. Pred cerkvijo bo možno dobiti blagoslovljeni velikonočni ogenj in vodo.
Blagoslov jedil lahko spremljate po medijih. Pripravite jedila, blagoslovljeno vodo in se zberite v krogu družine pred ekranom. Skupaj molite za blagoslov in pokropite jedila z blagoslovljeno vodo. Župnik bo ta dan blagoslovil jedila za vso župnijo v cerkvi BREZ UDELEŽBE vernikov.

Zvečer ste vabljeni, da spremljate velikonočno vigilijo. Na začetku prižgite svoje krstne sveče. Ravno tako v delu maše po litanijah, ko se obnavlja krstne obljube. Zraven lahko sodelujete z glasno skupno družinsko molitvijo. Ob koncu krstnih obljub naj se vsi pokrižajo z blagoslovljeno vodo. Eden od staršev naj pokropi vse navzoče.
Nato se lahko zapeljete do župnijske cerkve v Trzinu, kjer bo možnost prejema sv. obhajila od 20.00 do 20.30.